Martin Lechowicz

Kandydat na prezydenta zdał Test Lechowicza!

Jestem pod wrażeniem. Okazało się, że wśród kandydatów na prezydenta jest przynajmniej jeden, który ma wystarczające (w moim przekonaniu) kompetencje.

Niedawno, zachęcony przez gazeta.pl zadałem kandydatom pytanie: "czy byłbyś pan w stanie, panie kandydacie, wyjaśnić po angielsku co to jest krzywa Laffera?"

Trudno mi uwierzyć, ale jeden z nich to naprawdę zrobił:

https://www.youtube.com/watch?v=5D4hUOcyi3M

Wychodzi na to, że po raz pierwszy mamy szansę mieć prezydenta, który podróżując po świecie nie będzie robił nam obciachu ciągnąc za sobą tłumacza tak egzotycznego i trudnego języka jak angielski. I do tego jeszcze prezydenta, który ma wizję gospodarki zbieżną z rzeczywistością, a nie z podręcznikami marksizmu i leninizmu.

W związku z tym, Grzegorz Braun przechodzi do historii jako pierwszy (i jak dotąd jedyny) kandydat w wyborach na wyższe stanowisko państwowe, który przeszedł Test Lechowicza.

Życzę wygranej.

Bo poglądy poglądami, ale ważniejsze, że się znać na robocie. Chciałbym w końcu poczuć jak to jest żyć w kraju, gdzie za prezydenta nie trzeba się wstydzić.

comments powered by Disqus

Zobacz też:

Pytanie do kandydatów na prezydenta 9

Gazeta.pl zrobiła akcję "Twój Głos". Chodzi w niej o to, żeby zadać publicznie pytanie kandydatom na prezydenta - proste.

Nie byłoby to takie złe, gdyby nie to, że jak na razie brzmi to bardziej jak uprawianie propagandy niż faktyczne pytania. Wszyscy trzej uczestnicy akcji opowiadają jakieś farmazony o "obywatelskim obowiązku", "prawie z którego wszyscy powinniśmy korzystać" i innych kwiatach nowomowy...

© Martin Lechowicz 2016. Wszystkie prawa i tak dalej.