Martin Lechowicz

Księga rekordów Macierewicza

W rankingu na największego wariata wśród wyższych urzędników 3RP (czytaj: Trzeciej Rzeszy Polskiej) zwycięzcą jest Antoni Macierewicz.

Na pierwsze miejsce wysunął się nową strategią dla Wojsk Obrony Terytorialnej, która polegać ma na wzbudzaniu wiary chrześcijańskiej. Patriotyzm i wiara żołnierzy gwarantem naszego bezpieczeństwa.

Stoi za tym sporo realizmu, bo jedyne na co może liczyć pozbawione pieniędzy, kadr i sojuszników wojsko to cud. Pieniądze poszły na 500+, kadry dobiera się według lojalności a nie kompetencji, a sojuszników się zraża w szybkim tempie.

Więc jakby przyszło co do czego, Macierewicz ustawi wojsko w dwuszeregu i każe im śpiewać na przemian hymn i Bogurodzicę, licząc na to, że armia wrogiego kraju (czyli właściwie każdego) przestraszy się i ucieknie.

Jest jeszcze alternatywna wizja, że pozabiera się pieniądze przedsiębiorcom i da wojskowym. Plan a la Jaruzelski. Uzbrojona po zęby armia z okrzykiem "Jezus was wszystkich kocha" będzie w duchu chrześcijańskim pozbawiać życia każdego wroga ojczyzny. Bo jak wiadomo Jezus kochał armię i gdyby tylko nie dał się z własnej woli zabić obcym żołnierzom to z pewnością zostałby generałem i bronił kraju.

W ostatnich dniach Macierewicz odskoczył w rankingu pomylonych daleko i marna szansa, że ktoś go do końca roku dogoni. Stwierdził, że pod Smoleńskiem byliśmy (my?) ofiarą terroryzmu, który miał na celu pozbawienie Polski przywództwa, które prowadziło nasz naród do niepodległości.

O jakie to przywództwo i jaką niepodległość mu chodzi, Bóg jeden i ojczyzna druga raczą wiedzieć. Być może ma na myśli prez. prof. dr hab. Kaczyńskiego, ale trudno zgadnąć w jaki sposób otwarcie Muzeum Powstania Warszawskiego, doktorat z renty socjalnej czy 17-krotne użycie prezydenckiego weta, miałyby doprowadzić Polskę do niepodległości.

Poza tym o ile pamiętam niepodległość państwa jest faktem już od dawna. Czego najlepszym dowodem jest obecny burdel w kraju. Wystarczy zobaczyć w jakim stanie są rządowe helikoptery, samoloty i samochody, że o finansach, służbie zdrowia i sądach nie wspomnę, żeby było oczywiste, że Polacy rządzą się sami.

Aż się czasem chce zaśpiewać: ojczyznę wolną racz nam zabrać Panie.

Przedstawiciele władz Rosji zachowali się niezgodnie z tradycją. Zamiast zwyczajowych kłamstw i ściem odpowiedzieli szczerze i zgodnie z prawdą - że polski minister jest pomylony.

Zaczynam się niepokoić, że Putin może się jednak nie przestraszyć polskiej armii strzelającej wodą święconą.

Gratuluję więc Macierewiczowi pierwszego miejsca w rankingu pomyleńców, ale niech lepiej nie spoczywa na laurach. Koledzy tak łatwo nie odpuszczą!

comments powered by Disqus

Zobacz też:

Najlepszy e-book w Polsce!

Z czterech książek, które wydałem, ta jest moja ulubiona - Martin Lechowicz.

Jak działa BitCoin? 58

Pewnie coś tam słyszałeś: jest gdzieś jakiś BitCoin i robi się popularny. Co to jest BitCoin? Jakieś komputerowe, wirtualne pieniądze. Może nawet zacząłeś czytać gdzieś artykuł na ten temat, ale odpadłeś w akapicie gdzie gość zaczął gadać o szyfrowaniu AES prywatnego klucza 512-bitowym hashem.

© Martin Lechowicz 2016. Wszystkie prawa i tak dalej.