Martin Lechowicz

Pomidor

Trybunał trybunałem, Putin Putinem, ale kij z nimi. Jest jedna rzecz naprawdę ważna: pomidory.

Pomidory trzeba solić!

Pomidory kochają sól. Pozbawianie pomidora ukochanej soli, to nie tylko skandal - to grzech! W Europejskiej Karcie Praw Warzyw jest wyraźnie napisane: każdy pomidor ma prawo do soli! Nie solenie pomidora jest wymienione jako zbrodnia przeciwko ludzkości w tak ważnych dokumentach jak Konwencja Genewska, Międzynarodowy Kodeks Honorowy czy Katechizm Kościoła Katolickiego.

W oryginalnym zbiorze baśni braci Grimm znajdowała się "baśń o dziewczynce co nie posoliła pomidora". Kara, którą na dziewczynkę nałożyła Dobra Wróżka Pomidoróżka, była tak drastyczna, że nawet społeczeństwo przywykłe do palenia na stosie nie było w stanie nie zareagować. To właśnie baśń o nie soleniu pomidora była głównym powodem ocenzurowania zbioru.

Amerykańscy naukowcy ustalili już w latach 80-tych, że nie solenie pomidora jest główną przyczyną raka. Brak soli przyczynia się też pośrednio do występowania takich zjawisk jak nadmierne rozdrażnienie, mania wielkości, arogancja i postępujące oderwanie od rzeczywistości. Ze źródeł internetowych wiadomo, że mama Jarosława Kaczyńskiego zabraniała synom solić pomidorów. Można więc z dużą dozą pewności stwierdzić, że za obecny kryzys konstytucyjny odpowiada nie solenie pomidorów.

W związku z tym oświadczam z całą stanowczością, że nie będę dłużej tolerować ludzi, którzy nie solą pomidora w mojej obecności. Stawka jest zbyt wysoka.

Nie może być zgody na tak haniebne zachowanie. Zwłaszcza w Polsce, w kraju, którym z dziada pradziada solono pomidory. Tak każe Bóg, Honor i Ojczyzna!

Amen.

comments powered by Disqus

Zobacz też:

Elektro-sklepik

Wspieraj barda! E-booki i piosenki, każda piosenka za złotówkę. Tanio jak Chinach!

Dlaczego twoje spaghetti jest do dupy 29

Mało co umiem dobrze ugotować, ale spaghetti robię doskonałe.

Nauczyłem się je robić metodą prób i błędów, bo jak się mieszka samemu i dużo pracuje to chodzi o to, żeby było szybko, łatwo, tanio i dobrze. I po to wymyślono spaghetti.

© Martin Lechowicz 2016. Wszystkie prawa i tak dalej.